Jdi na obsah Jdi na menu

Start se odsouvá... 3. 10. 2019

17. 10. 2019

Dlouho připravovaný závod v biatlonu žáků a dorostenců, kteří přijeli ze všech koutů ČR, proběhl ve Strážném 3. 10. 2019. Začátek října slibuje babí léto, paprsky slunce a listnaté stromy, které se barví do teplých barev ohnivě oranžové po zářivě žlutou. Tentokrát nám však počasí nepřálo a večer před závodem začalo na hřebenech Krkonoš chumelit. Díky nepříznivým klimatickým podmínkám jsme začátek závodu o hodinu posunuli. Na hřebenech padal sníh, o kousek níž u Hříběcích bud padaly provazy deště a na teploměru se po ránu vytahovaly 2°C. Zatímco start maratónu se na mistrovství světa v atletice v Kataru posunul na noční hodinu, aby se závodníci nepřehřáli,  naše děti a mládež si museli počkat, až se oteplí alespoň o dva stupně, aby nám při střelbě „nepřimrzli“ k podložce anebo nám v hustém lijáku neodplavali od Hříběcí boudy po louce až do lesa. Krakonoš v průběhu celého závodu vodou nešetřil. Závodníci, organizátoři a všichni, kdo byli na trase, ať už pomáhali při kontrolách střelbě, nebo fandili, byli promočení na kost. Závod s vypětím všech sil nakonec odběhli všichni – mladší i starší žáci, dorostenci. Ve finále se po obědové pauze běžela i štafeta.  Celkově se zúčastnilo závodu 12 družstev, DDŠ Vrchlabí obsadilo krásné 3. místo v kategorii starších žáků, ve štafetě se umístili také na 3. místě a stejně tak v celkovém hodnocení, jsme obsadili krásnou  třetí příčku.

Jako zapisovatel v cíli musím zhodnotit, že všichni, kteří závod nevzdali a doběhli až do cíle, si zaslouží velké uznání a pochvalu za odhodlanost běžet naplno a pevnou vůli nevzdávat se navzdory všemu, co mají za sebou. Touto cestou děkujeme všem zúčastněným a především ředitelce závodu Gábině Pohořalé, která se nebojí ne jen nepřízně počasí, závod zorganizovala a dotáhla celou sportovní akci až dokonce.